Co wziąć pod uwagę wybierając wirtualne biuro?

Aktualnie nie brakuje Polaków, którzy mają w planach założenie własnego przedsiębiorstwa. Chyba każdy zgodzi się, że jest to szansa na to, żeby wreszcie przejść na swoje i stworzyć sobie możliwości do zarabiania porządnych pieniędzy. Jest wiele osób, które decydują się na wirtualne biuro.

W dzisiejszym wpisie dowiecie się, z czego wynika taka postawa. Ponadto zdobędziecie informacje na temat tego, jakie czynniki powinny być wzięte pod lupę, żeby wybrać odpowiednie wirtualne biuro.

Coraz więcej osób wybiera wirtualne biura

Niezależne statystyki jasno pokazują, że coraz więcej ludzi wybiera takie rozwiązanie – nie jest to przypadkowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarzą muszą, bez żadnego wyjątku, wskazać nie tylko sam adres, ale także tytuł prawny do konkretnego lokalu. Oczywiście, są pewne zawody, które mogłyby być spokojnie wykonywane bez żadnej dodatkowej lokalizacji. Prawo jest jednak takie, a nie inne. W związku z tym ludzie często decydują się na wirtualne biuro. Między innymi ze względu na spore oszczędności. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że wynajęcie zwykłego, stacjonarnego biura, na przykład w centrum miasta, to bardzo duże koszty. Tutaj sytuacja wygląda natomiast o wiele lepiej, a comiesięczna opłata jest kilka lub nawet kilkanaście razy mniejsza. Do tego dochodzi sytuacja, że czynsz, płacony od stycznia do grudnia, może być zapisany do kosztów uzyskania przychodu. Dzięki temu kwota podatku będzie rzecz jasna mniejsza.

W zależności od wybranego pakietu, wirtualne biuro to również pomoc w wielu sprawach papierowych itp. Cała korespondencja jest bowiem kierowana na adres tej lokalizacji. Osoby, które zdecydowały się na wirtualne biuro mogą zatem liczyć na pomoc specjalistów, ale nie tylko z tej branży. Zazwyczaj do dyspozycji właścicieli przedsiębiorstw są również księgowi itd. Ma to naprawdę bardzo duże znaczenie – zwłaszcza, kiedy odbywa się kontrola konkretnej firmy. Wtedy można liczyć na pomoc fachowców, którzy doradzą, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Bez wątpienia outsourcing wielu usług jest zatem na wagę złota.

Decyzja wcale nie jest taka łatwa

Jest naprawdę wiele plusów, które wynikają z posiadania wirtualnego biura. Do powyższych można jeszcze zaliczyć pomoc specjalistów w aspekcie prowadzenia lub założenia firmy. Do tego dochodzi normalny adres przedsiębiorstwa, a także rozmaite sale konferencyjne, które są do dyspozycji właścicieli. Co wziąć pod uwagę wybierając takie miejscówki? Na pewno jest to lokalizacja konkretnego budynku. Poza tym warto wziąć pod swoją uwagę informacje na temat działalności, która oferuje wirtualne biura.

Należy zweryfikować doświadczenie, opinie od innych Klientów, dokładne usługi, które będą świadczone na co dzień itp. Warto również sprawdzić, jaki jest czas wypowiedzenia umowy – generalnie dobrze byłoby, gdyby ten okres był możliwie jak najkrótszy. Przynajmniej na samym początku, kiedy po raz pierwszy korzystacie z usług konkretnego przedsiębiorstwa.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *